Danışma Hattı: 0507 705 0903 - 0544 715 0904
FOTOĞRAF ALBÜMLERİ YENİ

Eğitim

Eğitim modelimiz Montessori ve High-Scope yaklaşımlarının sentezinden oluşur

Montessori’nin çocuğun iyi tanınması ilkesinden yola çıkarak çocuklarımızın davranış ve gelişmeleri takip edilmekte, özbakım, bedensel ve sosyal beceriler elde etmeleri amaçlanmakta, High-Scope ile planlayarak ve uygulayarak öğrenme için ortam yaratılmaktadır.

Evet, Kaptan Anaokulları olarak, çocuğumuza öğrenmeye ilgi duymasını sağlamanın yapılabilecek en iyi eğitim altyapısı olduğuna inanıyoruz.

Gelişim yönergelerine uygun yapılan ders planları ve aylık konularımız ile öğretmenlerimiz sınıf eğitimlerini hazırlarlar. Küçük gruplar içerisinde her çocuk ile ferdi olarak ilgilenen öğretmenlerimiz, çocukların kendilerine olan güvenlerinin artmasını hedeflerler. Eğitim merkezlerimiz, çocuklarımıza keşfetme, problem çözme, takım çalışmasını kavrama ve başarıyı yakalama konularını öğrenme fırsatını sağlar.

Fark Yaratmak

Eğitim kadromuz ve idarecilerimiz, çocuklarımızla konuşarak, onları dinleyerek, çocuklarımızın günlük öğrenimlerine katkıda bulunurlar. Soru sormayı öğrenmek, neden, sonuç ve bunların etkilerini fark etmek, bir konu üzerinde tartışabilmek, adil olmayı öğrenmek, Kaptan Anaokullarında eğitimin kilit taşlarıdır.